Vyhledávání na této stránce není aktivní.

Vše o praxích

Co všechno potřebujete vědět

Co je cílem praxe

Předmět Odborná praxe je povinnou součástí magisterského studia oboru Právo. Předmět poskytuje studentům možnost rozšířit si získané teoretické znalosti v průběhu studia u odborníků z praxe. Jeho absolvováním si studenti mohou vyzkoušet práci v jednotlivých právních oblastech, a to na základě svého výběru. 

Jaký je rozsah praxe

Za celé studium musí student absolvovat 4 předměty Odborná praxe. Rozsah jednoho předmětu je 80 hodin. Celkem je tedy nutné absolvovat 320 hodin.

Kdy půjdete na praxi

Studenti mohou předměty Odborná praxe absolvovat od 6. semestru. Podmínkou je ukončení všech předmětů v 1. – 4. semestru, v 5. semestru stačí mít splněny předměty zakončené pouze zápočtem.
Praxe probíhá ve dvou fázích. První fáze je určena pro studenty 6. - 7. semestru, druhá je pro studenty  8. - 10. semestru. 

Jak se přihlásíte na praxi

Studenti se k předmětu Odborná praxe přihlašují PŘED NÁSTUPEM NA PRAXI přihlášením k  Rozpisu témat a vyplněním Formuláře v Informačním systému Právnické fakulty (IS). Podrobný návod, jak se přihlásit najdete v záložce PŘIHLÁŠENÍ NA PRAXI.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.