Drobečková navigace

Úvodní strana

Praxe s dTestem – spotřebitelské streetlaw

Vážené studentky, vážení studenti,

už podeváté a letos zřejmě naposledy máte možnost účastnit se zajímavého praktického kurzu realizovaného prostřednictvím projektu Streetlaw, tj. výukou spotřebitelského práva na středních školách a zároveň tím absolvovat jednu z povinných praxí. Tento projekt zajišťuje ve spolupráci s fakultou největší česká spotřebitelská organizace dTest, o.p.s.

CO TO JE STREET LAW? CO VÁM TO PŘINESE?

Nejlépe se člověk učí, když sám učí někoho jiného. V projektu Streetlaw se učíte tím, že sami vyučujete právo na středních školách. Nejprve získáte znalosti o spotřebitelském právu, pak se naučíte, jak tyto znalosti předat studentům na střední škole, následně si vyzkoušíte před ostatními kolegy odučit ukázkovou hodinu a konečně vyrazíte „do terénu“ učit do škol v Jihomoravském kraji nebo kde si sami vyberete. Na závěr to společně vše zreflektujeme.

JAK TO KONKRÉTNĚ PROBÍHÁ?

V rámci projektu Streetlaw absolvujete 4 seminářové kurzy v brněnské kanceláři dTestu (Veveří 6), kde získáte teoretické poznatky a množství podkladů z oblasti spotřebitelského práva a základů spotřebitelské gramotnosti, dozvíte se, jak tato témata učit na střední škole a připravíte si vzorovou hodinu pro výuku, na kterou dostanete zpětnou vazbu od kolegů a lektorů. Podmínkou je absolvovat všechny semináře celé a to včetně závěrečného vyhodnocení, hodiny nelze nahrazovat.

Přímo na středních školách je třeba pro úspěšné absolvování projektu odučit osm hodin (tedy 8 x 45 minut, často se budou spojovat na dvouhodinovky). Výuka bude probíhat na středních školách převážně v Jihomoravském kraji, případně si student může domluvit přednášku z vlastní iniciativy jinde. Cestovní náklady (autobus, vlak) budou proplaceny. Kontakty na střední školy, kam můžete jít učit, zajišťuje dTest. Současně si můžete vybrat sami, kam půjdete učit.                                    

Termíny:

Čtvrtek  11. 10. 12:00 – 14:00 úvodní hodina ;

Pondělí 15. 10. 9:00 – 15:00 pedagodika – jak na právo na středních školách?

Čtvrtek 25. 10. 9:00 – 17:00 spotřebitelské právo prakticky;

Pondělí  5. 11. 12:00 - 16:00 – ukázkové hodiny ;

Leden - vyhodnocení (2,5 hodiny, termín si domluvíme během prosince);

Realizace výuky na školách - říjen - leden 2018.

 

Těšíme se na vás, přihlašujte se pomocí formuláře www.dtest.cz/streetlaw-brno, praxi si zaregistrujete v informačním systému a potvrzení o jejím vykonání dostanete v lednu na poslední vyhodnocovací hodině.

 

Miloš Borovička, dTest (borovicka@dtest.cz)

Simona Trávníčková (simona.travnickova@gmail.com)

 

Poznámka k Odborné praxi: pokud chcete projekt Streetlaw uznat jako Odbornou praxi, musíte se před úvodní hodinou přihlásit k Rozpisu témat Odborná praxe (podzim 2018) a vyplnit formulář (odkaz na formulář najdete v daném Rozpisu témat, datum nástupu na praxi je 11.10.2018). Po závěrečném vyhodnocení musíte odevzdat Potvrzení o absolvování odborné praxe.

Praxe s dTestem patří do Fáze 1 – Odborná praxe MPP12 a MPP22.

Více informací k Odborné praxi najdete na www.praxe.law.muni.cz

 


Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2016