Drobečková navigace

Úvodní strana

Vážené studentky, vážení studenti,

již posedmé máte možnost účastnit se zajímavého praktického kurzu realizovaného prostřednictvím projektu Streetlaw, tj. výukou spotřebitelského práva na středních školách. Tento projekt zajišťuje ve spolupráci s fakultou největší česká spotřebitelská organizace dTest, o.p.s.

Prostřednictvím kurzu můžete splnit jednu ze svých povinných praxí. Přihlásit se můžete přes formulář na stránce www.dtest.cz/streetlaw-brno, praxi si nezapomeňte zaregistrovat v informačním systému.

CO TO JE STREET LAW? CO VÁM TO PŘINESE?

Nejlépe se člověk učí, když sám učí někoho jiného. V projektu Streetlaw se učíte tím, že sami vyučujete právo na středních školách. Nejprve získáte znalosti o spotřebitelském právu, pak se naučíte, jak tyto znalosti předat studentům na střední škole, následně si vyzkoušíte před ostatními kolegy odučit ukázkovou hodinu a konečně vyrazíte „do terénu“ učit do škol v Jihomoravském kraji nebo kde si sami vyberete. Na závěr to společně vše zreflektujeme.

JAK TO KONKRÉTNĚ PROBÍHÁ?

V rámci projektu Streetlaw absolvujete 4 seminářové dny na právnické fakultě, kde získáte teoretické poznatky a množství podkladů z oblasti spotřebitelského práva a základů spotřebitelské gramotnosti, dozvíte se, jak tato témata učit na střední škole a připravíte si vzorovou hodinu pro výuku, na kterou dostanete zpětnou vazbu od kolegů a lektorů. Podmínkou je absolvovat všechny semináře celé a to včetně závěrečného vyhodnocení, hodiny nelze nahrazovat.

Přímo na středních školách je třeba pro úspěšné absolvování projektu odučit osm hodin (tedy 8 x 45 minut, často se budou spojovat na dvouhodinovky). Výuka bude probíhat na středních školách převážně v Jihomoravském kraji, případně si student může domluvit přednášku z vlastní iniciativy jinde. Cestovní náklady (autobus, vlak) budou proplaceny. Kontakty na střední školy zajišťuje dTest. Současně si můžete vybrat sami, kam půjdete učit.

Termíny:

•             Čtvrtek 5. 10. – 10:00 – 17:00 úvodní hodina + úvod do právní didaktiky

•             Čtvrtek 12.10. - 9:00 - 16:00 – spotřebitelské právo prakticky

•             Čtvrtek 19. 10. – 9:00 – 13:00 – ukázkové hodiny

 

Realizace výuky na školách - říjen 2017 - prosinec 2017.

Těšíme se na vás!

Simona Trávníčková

Miloš Borovička

Poznámka k Odborné praxi: pokud chcete projekt Streetlaw uznat jako Odbornou praxi, musíte se před úvodní hodinou přihlásit k Rozpisu témat Odborná praxe (podzim 2017) a vyplnit formulář (odkaz na formulář najdete v daném Rozpisu témat, datum nástupu na praxi je 5.10.2017). Po závěrečném vyhodnocení musíte odevzdat Potvrzení o absolvování odborné praxe.

Více informací najdete na www.praxe.law.muni.cz 

 

Miloš Borovička, dTest (borovicka@dtest.cz)

Simona Trávníčková (simona.travnickova@gmail.com)


Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2016